Na co dzień wystawiasz faktury o odroczonym terminie płatności, przez co masz problem z zachowaniem płynności finansowej? Czas postawić na sprawdzoną i popularną usługę, jaką jest faktoring. Jednak czy wybór Citi Handlowego jako faktora jest dobrym rozwiązaniem? Przyjrzyjmy się bliżej ofercie, którą przygotował znany na polskim rynku bank.
Na czym polega usługa faktoringu od Citi Handlowym?
Faktoring to usługa, która w dużej mierze odpowiada na problem związany z fakturami o odroczonym terminie płatności. Wszystko sprowadza się do tego, że w przypadku takich właśnie faktur przedsiębiorca sprzedaje towar lub wykonuje usługę, ale dopiero po 30, 60, a nawet 90 dniach otrzymuje za nią zapłatę. Co więcej, są branże, w których moment zapłaty następuje jeszcze później.
Jak można się domyślić, jest to spore utrudnienie dla każdego przedsiębiorcy. W końcu skądś nagle trzeba wziąć środki, aby opłacić swoje zobowiązania, takie jak wynagrodzenia dla pracowników, bieżące wydatki czy faktury od dostawców. A przecież dochodzą do tego podatki, które trzeba odprowadzić od wystawionych faktur, nawet jeśli nie zostały one rozliczone przez kontrahentów.
Natomiast korzystając z faktoringu od Citi Handlowy przedsiębiorca niemalże od razu otrzymuje gotówkę, którą może przeznaczyć na firmowe wydatki. Z kolei jego kontrahent może opłacić fakturę w późniejszym terminie, który widnieje na dokumencie.
Warto dodać, że faktoring to bardzo zróżnicowana usługa, którą można dopasować do własnych potrzeb. Sprawdźmy zatem, jak wygląda to w przypadku Citi Handlowego.
Nie wiesz, którego faktora wybrać? Sprawdź:
Ranking Firm Faktoringowych
I. Faktoring dla małych firm:
II. Faktoring dla firm średniej wielkości:
III. Faktoring dla dużych firm
Jaką ofertę faktoringu przygotował Citi Handlowy?
W ramach faktoringu od Citi Handlowego przedsiębiorcy mogą korzystać z następujących usług:
- faktoring klasyczny i dyskonto wierzytelności (z regresem),
- faktoring właściwy (bez regresu),
- faktoring odwrócony.
Przyjrzymy się, na czym polega każda z tych ofert.
Faktoring klasyczny i dyskonto wierzytelności (z regresem)
W przypadku tej usługi to Citi Handlowy jest właścicielem przelanych wierzytelności, a także ma prawo do odzyskania należnych kwot od przedsiębiorcy. Oznacza to, że jeżeli termin płatności faktury upłynie, a kontrahent nie przeleje środków, to przedsiębiorca będzie musiał zwrócić faktorowi zaliczkę faktoringową.
Faktoring właściwy (bez regresu)
Oferta faktoringu właściwego polega na tym, że Citi Handlowy jest właścicielem przelanych wierzytelności, ale zarazem bierze na siebie ryzyko niewypłacalności kontrahenta. Mówiąc prościej, w tym przypadku przedsiębiorca nie musi oddawać zaliczki, nawet jeśli kontrahent nie opłaci faktury.
➡ Nie wiesz, jaki faktoring będzie najlepszy w Twojej firmie? Sprawdź, na czym polega faktoring pełny i niepełny.
Faktoring odwrócony od Citi Handlowy
Citi Handlowy ma w swojej ofercie także usługę, dzięki której przedsiębiorcy mogą liczyć na finansowanie swoich zakupów. Usługa ta nazywa się faktoringiem odwróconym i pozwala błyskawicznie opłacić dostawców. Wystarczy przekazać faktorowi otrzymaną fakturę, a ten po weryfikacji dokumentów przeleje odpowiednią sumę na konto dostawcy. Z kolei sam przedsiębiorca może rozliczyć się z Citi Handlowym w późniejszym terminie. Dzięki takiemu rozwiązaniu przedsiębiorca zawsze może pozwolić sobie na zatowarowanie, nawet jeśli nie ma odpowiednich środków na koncie.
Co warto wiedzieć o Citi Handlowym?
Citi Handlowy to instytucja finansowa, która powstała w 2001 roku w wyniku połączenia dwóch banków: Banku Handlowego i Citibanku. Obecnie grupa Citi obsługuje ponad 200 milionów klientów na całym świecie. Do tego grona zalicza się zarówno klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstwa oraz korporacje, a także rządy i instytucje państwowe.
Dlaczego warto korzystać z faktoringu w Citi Handlowym?
Oferta faktoringu w Citi Handlowym z pewnością spodoba się przedsiębiorcom, którzy chcą w łatwy sposób zachować płynność finansową swojej firmy. Co ważne, Citi stara się dopasować każdą ofertę do indywidualnych potrzeb, także przedsiębiorcy z wielu branż znajdą tu odpowiednią usługę dla siebie. Warto także dodać, że wiele kwestii związanych z korzystaniem z faktoringu da się załatwić przez internet, bez konieczności udawania się do placówki banku.
Sporą zaletą Citi Handlowego jest doświadczenie. Z jednej strony bank ten obecny jest w Polsce od 2001 roku, więc zna krajowe realia. Z drugiej działa niemalże na całym świecie, co również przekłada się na najwyższy standard świadczonych usług i obsługi. I właśnie te cechy cenią sobie przedsiębiorcy, którzy korzystają z faktoringu w Citi Handlowym.
➡ Chcesz starać się o faktoring w swoim banku? Sprawdź, czy warto korzystać z faktoringu bankowego.
Chcesz ustabilizować płynność finansową swojej firmy? Postaw na faktoring. Na przykład ten, oferowany przez Citi Handlowy.