Leasing maszyn rolniczych – jak wybrać najlepszy?
Prowadzenie gospodarstwa rolnego to niełatwe, a do tego kosztowne zajęcie. Nawet podstawowy sprzęt czy najprostsze maszyny rolnicze to ogromny wydatek, na które nie każdy może sobie pozwolić. Z pomocą przychodzą jednak firmy leasingowe, dzięki którym można sfinansować zakup praktycznie każdej maszyny rolniczej, zarówno nowej, jak i używanej. Jak skorzystać z takiego leasingu?
Jakie są zalety leasingu maszyn rolniczych?
Leasing jako sposób na finansowanie zakupów firmowych ma wiele zalet. Dotyczy to właściwie każdego rodzaju działalności gospodarczej, w tym prowadzenia gospodarstwa rolnego. Co jednak sprawia, że jest to tak popularne rozwiązanie?
Przede wszystkim korzystając z leasingu rolnik, czy też inny przedsiębiorca, nie musi dysponować dużą gotówką, aby zakupić niezbędny sprzęt. W każdej działalności konieczne są odpowiednie modernizacje czy inwestycje, przy czym ich koszt jest zazwyczaj bardzo wysoki. Natomiast dzięki leasingowi można przeprowadzić niezbędne modernizacje, dysponując zaledwie ułamkiem potrzebnej kwoty. Resztę wartości spłaca się w wygodnych, comiesięcznych lub cokwartalnych ratach. Co równie ważne, po zakończeniu okresu leasingowania, przedmiot leasingu można wykupić na własność po bardzo atrakcyjnej cenie. Jednak równie dobrze można z niego zrezygnować i wziąć w leasing zupełnie nowy i bardziej nowoczesny sprzęt. Innymi słowy, w przypadku leasingu przedsiębiorcę stać na zakup niezbędnych urządzeń i pojazdów, nawet jeśli nie dysponują oni odpowiednimi oszczędnościami.
➡ Planujesz skorzystać z leasingu? Zapoznaj się z naszym Rankingiem Firm Leasingowych i wybierz najlepszą ofertę dla siebie.
Kolejną ważną zaletą leasingu jest jego dostępność. Jest to szczególnie ważne, gdy porównujemy leasing z kredytem. W przypadku leasingu wszelkie formalności są ograniczone do minimum, a przedsiębiorca nie podlega aż tak rygorystycznej weryfikacji, jak ma to miejsce w przypadku kredytów dla firm. Dzięki temu z leasingu mogą skorzystać firmy, które nie miałyby szans na kredyt. Z tego samego powodu leasing to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców lub rolników, którzy dopiero od niedawna prowadzą własną działalność.
Dodajmy jeszcze, że mniej formalności przy udzielaniu leasingu to także szybszy proces finalizacji całej usługi. A dzięki temu leasingowany sprzęt szybciej trafia do firmy czy gospodarstwa rolnego i zaczyna na siebie zarabiać.
Kolejną zaletą leasingu jest fakt, że każdą ratę leasingową możemy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu. W ten sposób ostateczny koszt leasingu jest odpowiednio niższy.
Jakie maszyny rolnicze można wziąć w leasing?
Skoro wiemy już, że leasing jest opłacalnym rozwiązaniem dla rolników, warto sprawdzić, jakie maszyny rolnicze można leasingować.
Przede wszystkim leasing umożliwia finansowanie zakupu zarówno maszyn rolniczych nowych, jak i używanych. To bardzo ważna wiadomość, zwłaszcza że zupełnie nowe urządzenia rolnicze są zazwyczaj bardzo drogie. Wybór używanej maszyny w bardzo dobrym stanie często okazuje się najlepszym rozwiązaniem. Szczególnie że okres leasingu maszyn rolniczych trwa kilka lat, a po tym czasie można zakupić nowe urządzenia.
Co ważne leasingować można niemalże każdy przedmiot, który niezbędny jest w przypadku działalności rolniczej. Dlatego też w ramach leasingu rolnik może sfinansować zakup m.in.:
- ciągników rolniczych,
- pługów,
- bron,
- agregatów uprawowych,
- kombajnów,
- sieczkarni,
- sadzarek,
- opryskiwaczy,
- ładowarek rolniczych.
A także wielu innych maszyn wykorzystywanych w gospodarstwach rolnych.
➡ Zobacz także czy opłaca się korzystać z leasingu fotowoltaiki.
Jak skorzystać z leasingu maszyn rolniczych?
Przed podpisaniem ostatecznej umowy leasingowej na dowolną maszynę rolniczą, warto najpierw przejrzeć oferty różnych leasingodawców. Można w tym celu skorzystać z naszego Rankingu Firm Leasingowych, który umożliwia porównanie ogólnych warunków leasingu. Następnie można skontaktować się z leasingodawcą, który przygotuje wstępną ofertę leasingową. Jeśli warunki podane przez leasingodawcę będą odpowiednie, wystarczy podpisać umowę. Wówczas firma faktoringowa kupi leasingowany sprzęt, który trafi w nasze ręce. Od tej pory można z niego korzystać, płacąc raty leasingowe do końca obowiązywania umowy leasingowej.
➡ Nie wiesz, czy leasing to dobry sposób na finansowanie firmowych zakupów? Sprawdź, jaki jest wpływ leasingu na zdolność kredytową firm.
Leasing maszyn rolniczych od PKO Leasing
PKO Leasing posiada ofertę leasingu skierowaną do rolników. Mogą z niej skorzystać osoby fizyczne, które prowadzą działalność rolną, a także firmy i instytucje działające w rolnictwie lub świadczące usługi dla rolnictwa.
PKO Leasing oferuje leasing maszyn rolniczych na okres do maksymalnie 120 miesięcy, również w procedurze uproszczonej. Finansowanie przedmiotów odbywa się zarówno w złotówkach, jak i euro czy dolarach. Co więcej, leasingobiorca ma możliwość sezonowej spłaty rat w ramach umowy pożyczki.
Leasing maszyn rolniczych od EFL
Z leasingu maszyn rolniczych od EFL mogą korzystać przedsiębiorcy prowadzący działalność rolniczą. Dotyczy to także rolników indywidualnych, którzy nie posiadają numeru NIP.
W przypadku leasingu od EFL rolnicy mogą liczyć na leasing do 108 miesięcy, z wpłatą własną od 0%. Również w tym przypadku leasing może zostać udzielony w złotówkach, euro lub dolarach.
Dodajmy jeszcze, że leasing maszyn rolniczych od EFL oferuje finansowanie w ramach leasingu operacyjnego, leasingu finansowego, a także pożyczki leasingowej.
Leasing to idealne rozwiązanie dla rolników, którzy chcą zmodernizować swoje gospodarstwo. Szczególnie gdy chodzi o przedsiębiorców, którzy mogliby mieć problem z uzyskaniem kredytu dla firm. Dzięki uproszczonym procedurom i wysokiej dostępności leasing maszyn rolniczych pozwala na zakup sprzętu niezbędnego w każdym gospodarstwie rolnym na atrakcyjnych warunkach.
Przedsiębiorczyni zafascynowana światem finansów i bankowości. W wolnych chwilach uwielbia czytać powieści kryminalne oraz spędzać czas na świeżym powietrzu (najchętniej w górach!).