Karta paliwowa dla firm: Jak działa? Jaką wybrać?

Karta paliwowa dla firm: Jak działa? Jaką wybrać?

Karta paliwowa to bardzo dobry sposób na wygodną obsługę Twojej floty. Może przynieść ogromne korzyści firmom, które na co dzień korzystają z samochodów. Ułatwi zarządzanie i usprawni pracę menadżerów flot i kierowców, a także pozwoli na spore oszczędności przy tankowaniu. Którą kartę paliwową wybrać? Z oferty jakiej stacji warto skorzystać?

Karta paliwowa: Jak działa?

Karta paliwowa (nazywana też kartą flotową) to produkt finansowy dla firm, który pozwala przede wszystkim na zakup paliwa do pojazdów danego przedsiębiorstwa. Zwykle można się w ten sposób rozliczać również za inne produkty jak oleje czy części zamienne. Karta flotowa wygląda jak karta płatnicza i umożliwia płatności bezgotówkowe. Mogą z niej korzystać osoby zatrudnione w danej firmie. Dzięki takiemu rozwiązaniu dużo łatwiej jest zarządzać wydatkami związanymi z utrzymaniem floty. To ułatwienie zarówno dla właściciela firmy, jak i dla pracowników.

Rodzaje kart paliwowych

Aktualnie na rynku istnieje bardzo wiele rozwiązań, które ułatwiają rozliczanie się za obsługę floty. Właściwie każda duża stacja benzynowa posiada własny dedykowany temu program. Karty flotowe mogą być przedpłacone (pre-paid) lub działać na zasadzie odroczonej płatności. W pierwszym przypadku pracodawca doładowuje kartę na określoną kwotę, a koszt zakupu jest odejmowany ze stanu karty. W drugim – jest doliczany do faktury na zasadzie BNPL (Buy now, pay later).

Karty paliwowe dla firm mogą być przypisane do danej osoby (pracownika firmy) lub do konkretnego pojazdu. Karta może być więc imienna albo zawierać numer rejestracyjny danego pojazdu. Warto wybrać taki sposób przypisania kart, który lepiej pasuje do rodzaju i sposobu działalności firmy, dbając o komfort zarówno pracowników, jak i pracodawcy.

Co można wziąć w leasing? Jakie są najlepsze oferty?

Jakie korzyści przynosi karta flotowa?

Korzystanie z karty paliwowej to nie tylko wygoda, ale też wiele oszczędności. Karty tego typu umożliwiają zwykle naliczanie różnego rodzaju zniżek i rabatów, które nie są dostępne dla osób, które nie są częścią programu. Jakie jeszcze benefity przynosi korzystanie z karty paliwowej?

  • sprawniejsze zarządzanie flotą – karta umożliwia precyzyjne śledzenie i kontrolowanie wydatków z obsługą floty. Informacja na fakturach pozwalają menadżerowi z dużą dokładnością oszacować koszty eksploatacji pojazdów.
  • łatwe fakturowanie – wszystkie dokumenty związane z transakcjami za paliwo będą sporządzane i wysyłane automatycznie, co znacznie ułatwi raportowanie.
  • wygoda dla pracowników – karty flotowe mogą być dużym ułatwieniem dla pracowników. Nie będą musieli płacić za paliwo i inne zakupy związane z obsługą samochodów z użyciem własnych pieniędzy. Oczekiwanie na zwrot kosztów może być długotrwałym i frustrującym procesem. Dzięki kartom paliwowym pracownicy będą mogli go uniknąć.

Karta paliwowa dla małej firmy: Czy warto?

Jesteś właścicielem małej firmy i zastanawiasz się czy karta paliwowa może przynieść Ci jakieś korzyści? Nawet jeżeli posiadasz tylko 2/3 pojazdy, karta flotowa może się okazać dla Ciebie optymalnym wyjściem. Wiele sieci stacji benzynowych oferuje specjalne karty paliwowe dla małych firm. Warunki są w takim wypadku dostosowane do wielkości przedsiębiorstwa i jego floty.

Prowadzisz firmę jednoosobową i zastanawiasz się nad kredytem? Sprawdź czy możesz go wziąć i jak to zrobić!

Ranking kart paliwowych: Orlen, BP, Shell, Eurowag

Zastanawiasz się jaką kartę flotową wybrać? Tego rodzaju programy oferują wszystkie duże sieci stacji benzynowych w Polsce jak: BP, Orlen, Moya, Shell czy Circle K. Oprócz tego możesz znaleźć też niezależne karty paliwowe, które zwykle pozwalają na tankowanie na większej ilości różnych stacji partnerskich.

Zapoznaj się z ofertami stacji i sprawdź, które są najlepsze dla Ciebie.Większość z nich oferuje różne rodzaje kart, które możesz wybierać w zależności od Twoich indywidualnych potrzeb np. specjalne karty dla małych lub średnich firm. Znajdziesz karty paliwowe, z którymi skorzystasz z wielu stacji w Polsce, ale też za granicą – w całej Europie. Zanim zdecydujesz się na którąś z nich, przeczytaj dokładne warunki ofert na stronach dystrybutorów.

Jak znaleźć dobrą ofertę leasingu samochodu dostawczego?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *